KINGS OF LEON

kings of leon 01

Kings of Leon to amerykański zespół rockowy założony w 1999 roku w Nashville, Tennessee. Składają się z trzech braci: Caleba Followilla (główny wokalista i gitarzysta), Nathana Followilla (perkusista) i Jareda Followilla (basista), oraz ich kuzyna Matthew Followilla (gitarzysta). Zespół zyskał międzynarodową sławę dzięki swojemu charakterystycznemu połączeniu southern rocka, bluesa i garage rocka z nowoczesnymi elementami alternatywnego rocka.

Debiutancki album Kings of Leon, „Youth & Young Manhood” (2003), zwrócił na nich uwagę dzięki surowemu brzmieniu i autentyczności. Jednak to ich czwarty album, „Only by the Night” (2008), przyniósł im globalny sukces, zawierając przeboje takie jak „Sex on Fire” i „Use Somebody”. Te utwory przyniosły zespołowi szereg nagród, w tym Grammy, i uczyniły z Kings of Leon jedną z czołowych grup rockowych na świecie.

Kings of Leon są znani z intensywnej energii na koncertach na żywo oraz z głębokich, często introspektywnych tekstów, które badają tematy miłości, bólu i osobistej transformacji. Ich styl ewoluował na przestrzeni lat, obejmując bardziej polerowane, stadionowe brzmienie, ale nadal utrzymują swoje korzenie rockowe.